تحقیق و توسعه

دپارتمان تحقیق و توسعه

دپارتمان تحقیق و توسعه

کاربرد روز افزون تجهیزات الکترونیکی در علوم مختلف  همچنین پیشرفت چشم‌گیر و تحول سریع در این زمینه، پویایی و به‌روز بودن شرکت‌های فعال در این حوزه را اجتناب ناپذیر می‌نماید و این مساله خود ضرورت وجود گروه تحقیق و توسعه را به خوبی آشکار می‌سازد. این گروه با یک آزمایشگاه پیشرفته، مجهز به مدرن‌ترین ابزارها و تجهیزات اندازه‌گیری سازماندهی شده است که کارشناسان خبره الکترونیک، برنامه نویسی و همچنین کارشناسان علوم زمین و محیط‌زیست در آن مشغول به فعالیت هستند. طراحی و ساخت تجهیزات الکترونیکی خاص، طراحی شبکه‌های پایش، پایگاه‌های داده و مطالعات میدانی علوم زمین از شاخص‌ترین خدمات این بخش بوده که با تعامل و همکاری تنگاتنگ بین کارشناسان و کاربران، بر اساس نیاز بازار و با در نظر گرفتن پارامترهای مورد نیاز سازماندهی و ارائه می‌گردد. هدف کلی این گروه طراحی و ساخت تجهیزات مورد نیاز پس از ارزیابی کاربرد و جنبه‌های اقتصادی آن، ارائه خدمات طراحی و مشاوره به متقاضیان و همچنین ایجاد بستر مناسب و زیرساخت‌های لازم برای پیاده‌سازی پروژه‌های پیچیده است. از سایر اهداف این گروه بازسازی، راه‌اندازی، سرویس و نگهداری تجهیزات الکترونیکی پیشرفته در حوزه‌های مربوطه می‌باشد. مهم‌ترین وجه تمایز ما، تاسیس این گروه و قراردادن آن به عنوان مهم‌ترین رکن شرکت است. بسیاری از شرکت‌های مشابه بر پایه خدمات بازرگانی بنا شده‌اند ولی در این مجموعه جنبه مطالعاتی و فنی حوزه‌های کاری، از مهم‌ترین اولویت‌ها و ارکان فعالیت‌ها بوده و خواهد بود.

علوم زمین

علوم زمین:
طراحی و ساخت تجهیزات الکترونیکی مورد استفاده در مطالعات زمین‌شناسی و اکتشافات ژئوفیزیکی و همچنین مطالعات شبیه‌سازی برخی فرآیندهای ژئوفیزیکی و تحلیل آن‌ها از مهم‌ترین فعالیت‌های فنی در این حوزه است. تاکنون دستگاه ژئوالکتریک، پلاریزاسیون القایی، لرزه‌نگار، سوند لرزه‌نگاری درون چاهی و چاه‌پیمایی توسط این بخش طراحی، ساخته و تجاری شده‌‌اند. همچنین خدمات تعمیر، بازسازی و سرویس تجهیزات الکترونیکی مربوط نیز انجام می‌گردد. طراحی و ساخت سایر تجهیزات مورد استفاده و همچنین اختصاصی‌سازی برخی از آن‌ها بر اساس کاربرد مورد نیاز،از سایر قابلیت‌های این حوزه می‌باشد.

محیط‌‌زیست:
بررسی و مطالعه پارامترهای زیست‌محیطی و ارائه راهکارهای مناسب برای اندازه‌گیری آن‌ها از مهم‎‌ترین فعالیت‌های این حوزه می‌باشد. این راهکارها شامل طراحی و ساخت تجهیزات و ابزارهای اندازه‌گیری، مطالعه آلودگی‌ها و شناسایی آن‌ها، طراحی شبکه‌های پایش و سایر زیرساخت‌های لازم است. طراحی و ساخت دستگاه دیتالاگر برای جمع‌آوری و ارسال داده از سنسورهای مختلف یکی از محصولات این حوزه است. این دستگاه قابلیت دریافت داده از سنسورها با خروجی استاندارد را داشته و می‌تواند داده‌های دریافتی را به چندین روش برای سرور ارسال نماید. طراحی و ساخت برخی از سنسورهای اندازه‌گیری پارامترهای محیطی از جمله اندازه‌گیری و کنترل آلودگی از سایر قابلیت‌های این حوزه است.

تعمیر-و-سرویس
تحقیق-و-توسعه-انرژی

انرژی:
با توجه به کاربرد روز افزون منابع مختلف انرژی و لزوم انتقال آن از محلی به محل دیگر، تحقیق در بخش تجهیزات مورد استفاده در زمینه مطالعات مسیرهای انتقال و همچنین تدابیر لازم برای نگهداری آن‌ها از مهم‌ترین فعالیت‌های این حوزه است. همچنین توسعه استفاده از روش‌های اندازه‌گیری رادیواکتیو برای صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و معدنی از سایر فعالیت‌های این بخش می‌باشد. تاکنون دستگاه اندازه‌گیری خوردگی در مسیرهای انتقال انرژی و اندازه‌گیری سطح مواد در مخازن به روش رادیواکتیو طراحی و ساخته شده و به بهره‌برداری رسیده است. توسعه و به‌کارگیری اندازه‌گیری به روش رادیواکتیو در صنایع انرژی و همچنین ارائه راهکارهای مناسب برای این قبیل تجهیزات و همچنین تعمیرات آن‌ها از سایر قابلیت‌های این بخش می‌باشد.Cresta Help Chat
Send via WhatsApp