تشریح تنظیمات تیون دستگاه مگنتومتر GSM-19T

  • -

تشریح تنظیمات تیون دستگاه مگنتومتر GSM-19T

شدت میدان مغناطیسی در سطح کره زمین یکسان نیست و مقدار آن در نواحی مختلف آن بین ۲۵٫۰۰۰ تا ۶۵٫۰۰۰ نانو تسلا متغیر می باشد. دستگاههای مگنتومتر به نوعی طراحی شده اند که بتوانند در کشورهای مختلف در سرتاسر کره زمین شدت میدان مغناطیسی را با دقت بالایی اندازه گیری نمایند. دستگاه­های مگنتومتر پروتون بر اساس فرکانس لارمور شدت میدان مغناطیسی زمین را اندازه گیری می­کنند. برای اندازه­گیری دقیق­تر میدان مغناطیسی، فرکانس اندازه­گیری دستگاه باید متناسب با فرکانس لارمور منطقه موردنظر تنظیم شود. این عمل Tune کردن دستگاه نامیده می­شود. تیون کردن دستگاه دقیقا به مانند تیون کردن موج رادیو می­باشد که باعث می شد تا فرکانس رادیو بر روی یک مقدار خاصی متناسب با ایشتگاه رادیویی مورد نظر تنظیم شود.

با تیون کردن مگنتومتر، فرکانس دستگاه متناسب با فرکانس لارمور منطقه خواهد شد. در دستگاههای مگنتومتر منویی برای این منظور تعبیه شده است که به اپراتور اجازه می دهد مقدار فرکانس را متناسب با میدان مغناطیسی انتخاب نمایید. پس برای اطمینان از عملکرد صحیح دستگاه لازم است تا قبل از داده برداری تیونینگ دستگاه بر روی مقدار مناسب تنظیم گردد. در این مقاله به تشریح تنظیمات تیون دستگاه مگنتومتر GSM-19T پرداخته ایم، برای مطالعه اینجا کلیک کنید.


Open Maps Widget for Google Maps settings to configure the Google Maps API key. The map can't work without it. This is a Google's rule that all sites must follow.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp