شرکای تجاری

شرکای ما در تامین تجهیزات ژئوفیزیک

 شرحنوع نمایندگی
gdd instrumentation، پیشگام تجهیز بنیانشرکت GDD instrumentationنمایندگی رسمی فروش در ایران
impulse radar، پیشگام تجهیز بنیانشرکت Impulse Radarنمایندگی رسمی فروش در ایران
ttaviation، پیشگام تجهیز بنیانشرکت TT Aviationنمایندگی رسمی فروش در ایران
orange lamp، پیشگام تجهیز بنیانشرکت Orange Lampنمایندگی رسمی فروش در ایران
oyo corporation، پیشگام تجهیز بنیانشرکت OYO corporationنمایندگی رسمی فروش در ایران
gem systems، پیشگام تجهیز بنیانشرکت GEM systems
scintrex، پیشگام تجهیز بنیانشرکت Scintrex
geometrics، پیشگام تجهیز بنیانشرکت Geometrics
phoenix geophysics، پیشگام تجهیز بنیانشرکت Phoenix Geophysics

شرکت GDD

شرکت GDD یک شرکت پیشرو در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات ژئوفیزیکی پیشرفته برای اکتشاف معدن و مطالعات ژئوفیزیک اکتشافی می­باشد. از سال ۱۹۷۷، طیف وسیعی از تجهیزات ژئوفیزیکی الکترومغناطیسی (EM) و پلاریزاسیون القایی را طراحی، تولید و به فروش رسانده است.

تیم محققان، مهندسان و تکنسین­های این شرکت همواره در حال تحقیق جهت ارایه راه حلهای نوین در حوزه­ های اکتشاف معدن و مطالعات ژئوفیزیک هستند. رضایت مشتری در اولویت اول اهداف آنها قرار دارد. این شرکت به دلیل ارایه خدمات پس از فروش مناسب به مشتریان و همچنین ساخت تجهیزات قابل اعتماد خود مشهور است. همچنین به عنوان یک شرکت پیشرو بین المللی در ساخت تجهیزات ژئوفیزیک و همچنین ارایه دهنده راهکارهای نوین شناخته می­شود.

پیشگام تجهیز بنیان، GDD instrumentation
حضور متوالی شرکت GDD در ایران

شرکت Impulse Radar

شرکت Impulse Radar به صورت تخصصی در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات ژئورادار با به کارگیری آخرین تکنولوژی روز دنیا متمرکز می­­باشد. این شرکت برای اولین بار ژئورادارهای دو بعدی و سه بعدی مبتنی بر تکنولوژی Real Time Sampling (RTS) را به بازار ارایه نموده است. با تکیه بر این تکنولوژی داده برداری سریع، عمق نفوذ بالاتر و همچنین پوشش پهنای باند فرکانسی وسیع­تر در دستگاههای ژئورادار امکان پذیر شده است.

تیم تحقیقاتی این شرکت همواره با تکیه بر به کارگیری جدیدترین فناوری و ترکیب آن با خلاقیت و نوآوری، در پی توسعه روش ژئورادار بوده است. این شرکت به عنوان یک شرکت تحقیقاتی و صنعتی، در ارائه راه‌حل‌های نوآورانه ژئورادار  به بازار مشهور بوده و تجهیزات این شرکت به صورت موثر باعث گسترش دامنه کاربرد این فناوری غیرمخرب شده‌ است.

پیشگام تجهیز بنیان، Impulse Radar
آزمایشگاه شرکت impulse radar

شرکت TTAviation

شرکت TTAviation (TTA) در سال ۲۰۰۸ تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در پارک علم و فناوری  ژانگ‌گوانگ‌کن شهر پکن واقع شده است. این شرکت علاوه بر دفتری مرکزی هشت شعبه مختلف در سایر نقاط چین نیز تاسیس کرده است.

TTA یک تولید کننده تخصصی هواپیماهای بدون سرنشین (UAV) صنعتی می باشد. محصولات اصلی این شرکت شامل هلیکوپترهای بدون سرنشین و پهپادهای مولتی روتور و بال ثابت است. کمپانی TTA جهت ارائه محصولات، خدمات و آموزش حرفه­ای به مشتریان خود تمام بخش­های تحقیق و توسعه، ساخت، آموزش و ارزیابی را در یکجا متمرکز کرده است. مشتریان این شرکت شامل دولت ها، موسسات، شرکت ها و کشاورزان می باشند.

دپارتمان آموزش TTA بزرگترین موسسه آموزش خلبان پهپاد در چین است. این دپارتمان صلاحیت آموزش و ارزیابی خلبان، کاپیتان و مربیان را داراست. انواع مختلف پهپادها شامل مدل­های مولتی روتور، بال ثابت، هلیکوپتر و پهپادهای عمودپرواز (VTOL) می­باشند. درحال حاضر دپارتمان آموزش TTA تعداد ۳۲ شعبه در سراسر چین دارد.

شرکت TTA دارای حق نشر چندین نرم افزار بوده و تاکنون بیش از ۱۶۰ اختراع صنعتی در حوزه پهپاد ثبت کرده است. این کمپانی موفق شده است تا امتیازات شرکت فناوری پیشرفته ملی و شرکت فناوری پیشرفته ژانگ‌گوانگ‌کن را دریافت نماید.

همکاری با شرکت TTAviation در زمینه فروش پهپاد، پیشگام تجهیز بنیان
همکاری با شرکت TTAviation در زمینه فروش پهپاد

شرکت Orange Lamp

شرکت Orange Lamp یک شرکت با فناوری پیشرفته است که در زمینه تحقیق و توسعه تجهیزات ژئوفیزیکی و خدمات ژئوفیزیکی فعالیت دارد و دستاوردهای برجسته­ ای در بسیاری از زمینه­ ها مانند اکتشاف منابع معدنی عمیق، اکتشاف زیرسطحی در فضای شهری، مطالعات اکتشافی دریایی و اکتشاف ژئوفیزیک هوایی با پهپاد به بازار ارایه کرده­ است.

برخی از محصولات این شرکت عبارتند از: تجهیزات روش الکتریکی، تجهیزات روش الکترومغناطیسی، تجهیزات روش مغناطیسی، تجهیزات لرزه­ ای و تجهیزات برداشت ترکیبی ژئوفیزیک. همچنین این شرکت می­تواند تجهیزات ژئوفیزیک را بر اساس نیاز مشتری به صورت اختصاصی طراحی نموده و پروژه ­های تحقیق و توسعه را به صورت سفارشی انجام دهد.

پیشگام تجهیز بنیان، Orange Lamp
بازدید از شرکت OLG

شرکت OYO

شرکت OYO و زیرمجموعه ­های آن، گروهی از کارشناسان با دانش گسترده و تجربیات فراوان در زمین شناسی، ژئوفیزیک، مکانیک خاک، مهندسی عمران، هیدرولیک، مهندسی محیط زیست، اکولوژی و سایر علوم زمین هستند. این محققان با استفاده از تخصص و فناوری مرتبط با علوم زمین، پدیده ­های طبیعی و بلایای طبیعی را بررسی کرده و در نهایت پیشنهادات بهینه را برای حل چالش های مختلف علوم زمین ارائه می­دهند.

فعالیت­های این شرکت در چهار زمینه مرتبط با علوم زمین متمرکز شده است: ۱- سازه ۲- کاهش اثرات بلایای طبیعی ۳ محیط زیست ۴- انرژی.

این مجموعه شرکت­های مختلف ژئوفیزیکی را در سرتاسر دنیا خریداری و زیرمجموعه خود قرار داده است. برخی از این شرکتها عبارتند از: Geometrics, GSSI, Kinemetrics, Robertson Geologging.

پیشگام تجهیز بنیان، OYO corporation
بازدید از شرکت OYO

شرکت GEM systems

شرکت GEM در سال ۱۹۸۰ با نام GEM Systems در کانادا تأسیس شده است و هم اکنون نیز در صنعت با نام GEM Systems شناخته می­شود. ولی تاریخچه شروع فعالیت این شرکت به سال­ها قبل از تاسیس آن بر می­گردد. در اواخر دهه ۱۹۶۰ و اوایل دهه ۱۹۷۰ دکتر Hrvoic که به عنوان کارشناس ارشد تحقیقاتی در شرکت سینترکس فعالیت می­نمود، مدیریت تحقیقات اولیه در زمینه امکان سنجی و طراحی یک سیستم مغناطیس­ سنجی با حساسیت بالا را برای کاربردهای مغناطیس سنجی هوابرد با قابلیت داده برداری پیوسته بر عهده داشت. این تحقیقات در سال ۱۹۸۳ با اعطای یک کمک هزینه تحقیقاتی تکمیل شد و منجر به ساخت اولین سری از مغناطیس‌سنج و گردایومتربا فناوری‌های نوآورانه گردید. این فناوری جدید مبتنی بر سه اصل فیزیکی: مغناطیس‌ سنج کوانتومی پروتون، مغناطیس‌سنج کوانتومی Overhauser و مغناطیس‌سنج کوانتومی پمپ نوری پتاسیم می باشد. این شرکت توسط Ivan and Jasna Hrvoic تاسیس شد و همچنان توسط دکتر Ivan Hrvoic که پشتوانه سالها تجربه در ساخت تجهیزات ژئوفیزیک و طراحی الکترونیکی را دارد مدیریت می­ شود. فعالیت این شرکت صرفا بر روی ساخت تجهیزات متنوع مگنتومتری متمرکز شده است. دستگاه مگنتومتر پروتون مدلGSM-19T و همچنین مگنتومتر بخار سزیم مدل GSMP-35 از معروفترین تجهیزات ساخت این شرکت می باشد.

شرکت Scintrex

شرکت Scintrex مانند درختی است که دو ریشه اصلی ولی شاخه های زیادی دارد. قدیمی ترین ریشه به سال ۱۹۴۶ برمی گردد، زمانی که Edgar Sharpe، طراح ابزارهای مکانیکی جدید، یک کارگاه ماشین آلات برای تولید ابزار و اجزای مکانیکی ظریف راه اندازی کرد. او از طریق ارتباط با دکتر Arthur Brant، پروفسور ژئوفیزیک در دانشگاه تورنتو، یک مغناطیس سنج نیروی عمودی طراحی و تولید نمود. این شرکت جوان که در آن زمان با نام Sharpe Instruments Limitedشناخته می‌شد، طی سال‌ها رشد کرد و توانست تعدادی مغناطیس‌سنج مکانیکی، چندین دستگاه اندازه‌گیری الکتریکی و سیستم‌های الکترومغناطیسی را برای اهداف اکتشاف مواد معدنی تولیدنماید.

این شرکت امروز بیش از ۵۰ سال است که در زمینه ساخت تجهیزات مورد نیاز صنعت ژئوفیزیک به ویژه تجهیزات مربوط به گرانی سنجی فعالیت می نماید. این شرکت تجهیزات و راه حلهای پیشرفته ای را برای طیف گسترده ای از اکتشافات زیرسطحی در سراسر جهان ارائه می نماید. این تجهیزات برای اکتشافات به صورت زمینی، دریایی، هوابرد یا داخل گمانه مورد استفاده قرار می گیرند. این تجهیزات برای اکتشاف معدن، نفت، آبهای زیرزمینی و همچنین مطالعات زیست محیطی، دانشگاهی و علمی کاربرد دارند. از مهمترین تجهیزات ساخت این شرکت دستگاه گرانی سنجی و مگنتومتر بخار سزیم می باشد.

شرکت Geometrics

توانمندسازی زمین‌شناسان در همه جا برای کاوش بهتر جهان از اهداف اصلی شرکت Geometrcs بوده است.  از سال ۱۹۶۹به مدت بیش از نیم قرن، شرکت ژئومتریکس مأموریت خود را برای کاوش و دستیابی به درک بهتر از زمین، دریا و هوا با استفاده از روش‌های ژئوفیزیک دنبال کرده و این کار را از طریق تحقیقات ژئوفیزیکی پیشرفته، نوآوری در ساخت تجهیزات و پشتیبانی مشتری در سطح جهانی به انجام رسانیده است. این شرکت با ساخت سری کامل از تجهیزات ژئوفیزیکی شامل لرزه نگار، مگنتومتر و ژئوالکتریک؛ قابلیت کاوش از سطح زمین به منظورشناسایی مواد معدنی، نفت و گاز، تسلیحات مدفون منفجر نشده، تاسیسات زیر سطحی، مطالعات مهندسی ژئوتکنیک، بررسی های باستان شناسی و موارد دیگر را فراهم نموده است. شرکت ژئومتریکس تجهیزات پیشرفته و دانش فنیروز را در اختیار هزاران نفر در سراسر جهان در دانشگاه ها، مؤسسات تحقیقاتی، سازمان های دولتی، شرکت های اکتشافی و مشاوران ژئوفیزیک و مهندسی قرار داده است. امروز این شرکت محصولات متنوعی از قبیل مگنتومتر، لرزه نگار، ژئوالکتریک و نرم افزارهای تفسیر ژئوفیزیک را ارایه می دهد.

همچنین این شرکت مفتخر به عضویت در شبکه جهانی شرکتهای زیرمجموعه OYO Corporation می باشد. به عنوان عضوی از خانواده جهانی OYO، ژئومتریکس نیز بخشی از تاریخ غنی این شرکت ژاپنی در زمینه ساخت تجهیزات با کیفیت بالا و همچنین ارائه خدمات فنی به مشتریان می باشد.

موسس شرکت ژئومتریکس آقای Sheldon Breiner می باشد. تاریخچه تاسیس این شرکت را از زبان موسس آن بخوانید [تاریخچه ژئومتریکس].

شرکت Phoenix Geophysics

شرکت Phoenix geophysics در سال ۱۹۷۵ تأسیس شد، ولی تاریخچه این شرکت به ۳۰ سال قبل از آن بر می گردد. در سال ۱۹۴۶، گروهی از دانشمندان در تورنتو شرکت کوچکی را راه اندازی کردند. آنها در یک گاراژ سرد و یخزده در پشت یک آپارتمان کار خود را شروع کردند تا بتوانند تجهیزات آزمایشی برای کاوش های الکترومغناطیسی (EM) بسازند.

نام این دانشمندان به ترتیب عبارت بود از:George McLaughlin, Bill Cartier, Matthew Perz, Herb Harvey, Ray Anthes and Bill Robinson حروف اول نام خانوادگی خود را ترکیب کردند تا نام شرکت مک فار (McPhar) را تشکیل دهند. هرب هاروی یکی از این دانشمندان در سال۱۹۹۴ نقل کرد که: «ما در حالیکه گرسنه بودیم ولی باز تلاش کردیم تا تجهیزات الکترومغناطیس را به موفقیت طراحی نماییم. در این حین انواع تجهیزات دیگری را نیز اختراع کرده و ساختیم»

فعالیت­های شرکت مک فار همراه با موفقیت بود و به همین دلیل در سال ۱۹۷۰ توسط شرکت Canadian Industries Limited (CIL) خریداری شد. در دسامبر سال ۱۹۷۴شرکت CIL مک‌فار را فروخت، اما نه به کارکنانی که امیدوار بودند بتوانند آن را دوباره بخرند. در عرض چند ماه، دوازده نفر از پرسنل کلیدی شرکت مک‌فار را ترک کردند تا شرکت خود را تشکیل دهند. در می سال ۱۹۷۵، فونیکس ژئوفیزیک از خاکستر مک فار برخاست و بدین ترتیب شرکت فونیکس ژئوفیزیک با این نام شروع به فعالیت نمود. امروز این شرکت از بهترین تولیدکنندگان دستگاه های مگنتوتلوریک می باشد.Cresta Help Chat
Send via WhatsApp